Integracja Masaż nurt Body Work w praktyce, szkolenia dostępne od 1994 roku. 
Program szkoleń 2024: IMBW, KTE, MMP. 

Można żyć w ciagłym napięciu, ale po co?
Miękko, głęboko, warstwowo, bezboleśnie. 

Program szkoleń kompetencyjnych dla: dypl. masażystów, fizjoterapeutów, lekarzy, kosmetologów, kosmetyczek oraz dla uczniów, słuchaczy, studentów kierunków związanych z masażem. IMBW I KTE, także dla psychologów po dodatkowych kursach masażu. 

Dzień dobry, witam przede wszystkim jako praktyk. Prowadzę dodatkowo okazjonalnie, szkolenia dla zainteresowanych, zorganizowanych grup, od 1995 roku. Ale w poprzednich latach nie organizowałem szkoleń bezpośrednio, stacjonarnie. 
Przez lata zmieniały się nieco treści, tematy szkoleń, ale pozostały główne filary praktyki. Szkolenia prowadzę w kameralnych warunkach, wyjazdowo, ponieważ tematyka którą zajmuję się w pracy z ludźmi tego wymaga. Współpracuję także z organizatorami szkoleń według autorskiego programu i koncepcji: IMBW, KTE, MMP. Nie prowadzę kursów kwalifikacyjnych, czyli od podstaw. 

Teoria w postaci książek i artykułów dostępna jest poniżej, w dokumentach pdf, aby się teoretycznie przygotować do szkoleń, klikasz Pobierz i już, proste. Program obejmuje trzy moduły weekendowe, a także dodatkowo warsztaty:
 
MODUŁ I PODSTAWOWY IMBW INTEGRACYJNY MASAŻ BODY WORK W ODNOWIE PSYCHOSOMATYCZNEJ 
MODUŁ II KTE KONCEPCJA TWARZ EMOCJONALNA ZDROWA NATURALNA TWARZ RELAKSACJA I LIFTING 
MODEŁ  III MMP MODELOWANIE MIEJSC PROBLEMOWYCH:  DMA DYNAMICZNY MASAŻ ANTYCELLULIT ORAZ
REWITALIZACJA PO PORODZIE I POSTĘPOWANIE W MASAŻU PO NIEKTÓRYCH ZABIEGACH CHIRURGII PLASTYCZNEJ 

Szkolenia: kursy i warsztaty kompetencyjne (dla osób z kwalifikacjami lub uczących się na kierunkach związanych z masażem), prowadzę od 1995 roku. Obecnie w małych, kameralnych grupach, wyjazdowo. Szkolenia w latach poprzednich, organizowane były przez samych zainteresowanych: firmy, szkoły, gabinety, etc. Kontakt + 48 605 344 853 lub: piotr.jacek.szczotka@gmil.com 
Inwestycja 1500 zł jeden z modułów, weekend sobota-niedziela.   

Kursy lub warsztaty, dotyczą dwóch głównych filarów tematycznych. 
Tematyka aspekty psychosomatyczne, moduł I i II: stres a profesjonalna relaksacja, pomoc po silnych epizodach stresowych i w chronicznych napięciach, elastyczność, oraz dotyk w terapii i w komunikacji interpersonalnej. 

Tematyka zdrowotno-estetyczna moduł II i III: praca z twarzą, uwalnianie napieć i efekt zdrowej, naturalnej twarzy i liftingu. 
III Modelowanie miejsc problemowych, blizny, cellulit (pefs) rewitalizacja po porodzie, ueleastycznieni i lifting oraz postępowanie po wybranych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej. Rewitalizacja klatki piersiowej po nagłej utracie wagi i po okresie karmienia. 

Inwestycja w siebie i rozwój. Kursy dwudniowe lub trzydniowe, preferowane małe, kameralne grupy 4-10 osób maksymalnie. Szkolenia są także przygotowane dla praktyków z dysfunkcjami wzroku i niewidomych

Warunki: Szkolenia wyjazdowe, uczestnicy lub organizator zapewniają gabinet lub sale oraz nocleg dla prowadzącego. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe zawarte w pdf książki według programu. Zaświadczenie uczestnictwa w języku polskim i angielskim. W sytuacji szkoleń zagranicą, doliczone koszty podróży i noclegów. 

Kursy kompetencyjne, co to oznacza? Przeznaczone są przede wszystkim dla: dypl. masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek, kosmetologów, także dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób po innych kierunkach, ale po dodatkowych kursach z masażu. 

Uwaga. Nie dotyczy to ograniczenia dostępności do kursów, jednakże osoby biorące udział w tych specjalistycznych kursach, mają praktykę w masażu lub w nurcie body work. Dotyczy to sensu korzystania w tego rodzaju szkoleniach. 

Początki. Masaż w nurcie body work we wczesnej interwencji i pomocy post stresowej. Kurs w oparciu o podstawową koncepcję Integracyjnego Masażu Body Work, prowadzę od 1995 roku. Kurs dla osób zainteresowanych profesjonalną, głęboką relaksacją, aspektami psychosomatycznymi, stresem, uwalnianiem napięć. Także praca z osobami z awersją do dotyku, komunikacja interpersonalna, etc. To także najczęściej prezentowany zakres tematyczny podczas konferencji. 

IMBW, był to także mój temat który prezntowałem podczas warsztatów, na międzynarodowym spotkaniu podczas WMF W Tesalonikach, w Grecji 2020 roku. A KTE Koncepcja Twarz Emocjonalna, podczas kongresu LNE w Paryżu w 2023. 

Poniżej do pobrania i zapoznania się materiały poglądowe, min. dla osób przygotowujących się do kursów, klikasz Pobierz i dostępne książki w pdf. w całości: dla kursów: a) IMBW Integracyjny Masaż Body Work w odnowie psychosomatycznej, b) KTE Koncepcja Twarz Emocjonalna, c) MMP Modelowanie Miejsc Problemowych, Dynamiczny Masaż Antycellulit.  

Pobierz Plik:

(książka Integracyjny Masaż Bodywork masaż w odnowie biologicznej i psychosomatycznej Piottr Szczotka)

Pobierz Plik:

(książka masaż twarzy w medycynie estetycznej chirurgii plastycznej i kosmetyce Piotr Szczotka)

Pobierz Plik:

(książka masaż w terapii cellulit i w modelowaniu sylwetki Piotr Szczotka)

Uczestnictwo w poprzednich latach w konferencjach międzynarodowych i krajowych: Prezentacja IMBW podczas spotkania na WMF Massage Camp, 29 lutego, 2020 w Tesalonikach, Grecja. Wiosną gościnnie na Kongresie LNE, 15-17 kwietnia w Paryżu. Temat prezentacji: EFC Emotional Face Concept, KTE Koncepcja Twarz Emocjonalna. Poniżej fragment artykułu, Styczeń 2023
 

W latach poprzednich udział w konferencjach i nie tylko. Prezentacje, wykłady, warsztaty:

Jak skutecznie rozpocząć i rozwinąć praktykę? Indywidualne podejście zgodnie z oczekiwaniami, potrzebami, ale i z realnymi możliwościami, w konkretnej sytuacji! Niszowe tematy, bardzo istotne aspekty profesjonalnej praktyki. Sztuka współpracy. 

Dotyk w terapii i w komunikacji interpersonalnej 

Prelekcje, wykłady, warsztaty podczas spotkań, konferencji, targów, w szkołach i na uczelniach. Tematyka: masaż, nurt body work, promocja zdrowia, rozwój, aspekty psychosomatyczne, uwalnianie napięć, głeboka relaksacja. Silny stres a powikłania w tkankach miękkich. Problematyka zdrowotno-estetyczna: modelowanie, cellulit, lifting, blizny, zwłóknienia.

Human Worker Program: Rola dotyku w terapii oraz w komunikacji interpersonalnej.

 
 
 

Szkolenia (prezentacje, warsztaty, kursy) odbywają się bezpośrednio dla zainteresowanych: w gabinetach, firmach, w Spa, ośrodkach, itd. Także w szkołach, w studium, na uczelniach.

Sam nie organizuję szkoleń, organizowane są po prostu przez samych zainteresowanych. Ustalamy terminy, raczej małe, kameralne grupy i wyjeżdżam w teren. To pozwala także zapoznać się z danym środowiskiem zawodowym i warunkami pracy oraz zaoszczędzić uczestnikom dodatkowych kosztów związanych z wyjazdami, noclegami, wynajmem sal wykładowych, itp.

Jest możliwość przeprowadzenia szkoleń także zagranicą, informacje na stronie:

Szkolenia obecnie prowadzone są w mniejszych, kameralnych grupach, od 4 osób.

Informacje dla poszukujących, zarówno osób korzystających z zabiegów jak i profesjonalistów: Linki do artykułów, fragmenty książek, audycje, opowiadań, w pdf.


__________________________________________________________________________________________________
 

Możliwość przeprowadzenia warsztatów i konsultacje dla firm, gabinetów, podczas konferencji.

 
 
 

Podczas konferencji LNE Kraków

 

Zdjęcia podczas Kongresów i targów LNE.

Grupy docelowe: dyplomowani masażyści, kosmetyczki, kosmetolodzy, fizjoterapeuci, promocja zdrowia, psycholodzy, lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.

Poniżej podczas wykładów dla lekarzy na studiach podyplomowych PSME w Warszawie

 
 

Wykłady dla studentów, uczniów, kierunki podyplomowe w praktyce będących w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem: masaż, fizjoterapia, kosmetyka, lekarze, nie tylko w kontekście zabiegów, ale w komunikacji pozawerbalnej.

_______________________________________________________

 

Wykłady i warsztaty poglądowe na dobry początek, oferta dla uczniów i studentów. 

Możliwość organizacji warsztatów bezpośrednio dla szkół, uczelni, główne tematy:

A) Profesjonalna praktyka, jak rozpocząć i rozwinąć praktykę.

B) Profesjonalna relaksacja na przykładzie opracowania IMBW.

C) Modelowanie miejsc problemowych na przykładzie opracowania DMA.

D) Rola dotyku w terapii i w komunikacji pozawerbalnej. 

 

Warsztaty do uzgodnienia. 

Zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach. 

 

Książki autorstwa lub współautorstwa Piotra Szczotki
Uwaga! Nie prowadzę sprzedaży, nakłady wyczerpane. 
 
Opublikowane książki w latach poprzednich, fragmenty dostępne na stronie:
  

 

 

1. Współczesny masaż terapia profilaktyka relaksacja, Bodywork,1997. (Nakład wyczerpany).
2. Integracyjny Masaż Bodywork - masaż w odnowie biologicznej i psychosomatycznej, 2004. (Nakład wyczerpany)
3. Masaż twarzy w medycynie estetycznej chirurgii plastycznej i kosmetyce.(Nakład wyczerpany).
4. Dynamiczny Masaż Antycellulit - masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2007. (Nakład wyczerpany)
5. Profesjonalna praktyka. Masaż, gabinet, pasja życia. 2012.

6. Rozdział książki "Masaż w gabinecie kosmetycznym"
w "Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska" autorstwa, pod red. dr Maria Noszczyk, 2010. 

Sporo artykułów, programów popularyzujących masaż i pochodne metody, znajdziesz w internecie na wielu stronach.
Poszukaj: "Piotr Szczotka artykuły" zapraszam do lektury.  

______________________________________________________
 

Informacje dla zainteresowanych szkoleniami  

Witam serdecznie. Z uwagi na praktykę zawodową, inne obowiązki, dodatkowe projekty,

prowadzę obecnie szkolenia bezpośrednio dla zainteresowanych firm, ośrodków, Spa,

czyli zorganizowanych już grup, zainteresowanych, w terenie, czyli u Państwa.

W kameralnych grupach od czterech osób, uczestników.

 

Zapraszam do uczestnictwa i współpracy: warsztaty, kursy, prezentacje.

Możliwość organizacji szkoleń w kraju i zagranicą.


 

Serdeczne podziękowanie czytelnikom oraz uczestnikom szkoleń

Pozwolę sobie gorąco podziękować czytelnikom oraz organizatorom konferencji, wykładów, uczestnikom szkoleń, za wiele lat współpracy. Nie w tym rzecz aby tylko z czegoś skorzystać, coś kupić, ale wyrazić jasno swoje zdanie, te pozytywne jak i czasem także krytyczne ale konstruktywne uwagi. Korespondencja przez lata, spotkania na przeróżnych kongresach, szkoleniach, targach, wszystko to dostarczało przemyśleń, a w rezultacie kolejne tematy do otwartych dyskusji na forach, podczas konferencji i spotkań, czy do kolejnych artykułów i książek. Były one jednak przede wszystkim odpowiedzią nie tylko na rynek wydawniczy pod kątem terapeutów, ale tych bardziej poszukujących klientów, pacjentów, a także hobbystów.

Z pozdrowieniami Piotr Szczotka.

Kliknij dodatkowe informacje: http://bodyworker.pl/1_14_ksiazki-podcasty.html

Polecam aby PDF-y drukować i proszę nie ślęczeć przed komputerem. Szkoda oczu i kręgosłupa!

 
 

 

(c)2020, All Rights Reserved
Liczba odwiedzin: 453539
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem